05.02.2019

​«АвтоКрАЗ» - найбільший в регіоні і Кременчуці платник податків

Цех завода КрАЗ

Національний виробник вантажної автотехніки з замкнутим технологічним циклом виробництва - ПрАТ «АвтоКрАЗ», як і раніше в лідерах Кременчука та Полтавщини із сплати податків до різних бюджетів. У 2018 році загальні бюджетні платежі підприємства склали майже 181 млн.грн. При цьому до держбюджету Кременчуцький автозавод перерахував близько 121 млн. грн., що на 11% більше аналогічного показника в 2017-му. У цій сумі єдиний соціальний внесок склав 45,5 млн.грн., ПДВ - 74 млн.грн.

Найбільші показники у цьому виді платежу складають: 37,7 млн. грн. - податок із доходів фізичних осіб (зростання до 2017 року на 16%), орендна плата за землю - 18,6 млн.грн. і близько 3,2 млн.грн. - військовий збір. Донорські вливання «КрАЗу» до бюджетного фонду Кременчука також зросли на 12,5% - майже до 60 млн.грн.

Український виробник, як і раніше, вважає, що збільшити відрахування до державного і місцевого бюджетів можна за рахунок підтримки підприємства бюджетними закупівлями, у першу чергу, замовленнями техніки спеціального призначення для військових за кошти військового збору і комунальної техніки за рахунок місцевих бюджетів. У той час, як виробничі потужності заводу дозволяють виробляти понад 500 од. на місяць, їх завантаженість складає менше ніж 20%. ПрАТ «АвтоКрАЗ» у 2018 році в повному обсязі виконало свої зобов'язання перед державою із відрахувань податків, незважаючи на падіння машинобудівної галузі і зовнішні фактори, що впливали на стабільну роботу підприємства.

Тричі протягом року підвищувалася заробітна плата працівників, яка на грудень 2018 року, в еквіваленті повного робочого місяця,у середньому по підприємству склала 7073 грн. (зростання до аналогічного показника 2017 року - 18%). Свої соцзобов'язання в 2018 році «АвтоКрАЗ» виконав у повному обсязі.

Назад к другим новостям